cash costs per tonne of ore are usually about $250 per tonne for underground mining
UML for example has cash costs about $150 to $170 per tonne of ore
from that info the cost per ounce can be easily calculated for CGT
so $800 per ounce seems quite likely
cash costs per tonne of ore are usually about $250 per tonne for...
Add to My Watchlist
What is My Watchlist?